קורס איפור אישי

קורס איפור אישי

איפור הוא לא עניין של מותרות. אישה צריכה להרגיש טוב עם עצמה, היום יותר מתמיד. האפשרויות שנותן קורס איפור אישי יכול לתרום גם ברמה האישית, בביטחון העצמי, במקצוע שהיא רוכשת ובאמצעותו תוכל לעזור לנשים אחרות. ולא רק נשים כמובן. הרי ידוע שמאפרים מקצועיים ישנם גם גברים, והטובים שבהם.


יש לזכור שהאיפור לא משמש רק למטרות יופי והתגנדרות. איפור משמש במקרים מסוימים גם להסתיר פגמים בעור, פגמים קלים כמו פצעי בגרות, או פגמים קשים כמו כוויות או צלקות.


בתיאטרון וכמובן בקולנוע נעשה שימוש רחב באיפור. התחום הבולט שבהם : פנטומימה, תיאטרון קבוקי, ועוד. ליצנים משתמשים מאז ומעולם באיפור מוגזם, לרוב פודרה לבנה ולחיים אדומות וכוכבי רוק אנד רול רבים נעזרים באיפור עוד משנות ה-70, לרוב מוקצן ובגוונים של שחור, לבן ואדום כדי להדגיש את ההופעה ולתת 'שואו'.


בטלוויזיה באופן קבוע מאפרים מנחים, מראיינים ומרואיינים בתוכניות הטלוויזיה השונות כולם, בשלב ההכנה לשידור, זאת על מנת למנוע מעור הפנים להבריק בתאורת האולפן, וגם להסתרת פגמי עור.


דוגמה משעשעת לחשיבות האיפור נרשמה בעימות הבחירות הטלוויזיוני בין ג'ון קנדי לריצ'רד ניקסון. לפני העימות ניקסון סירב להתאפר, ובמהלך העימות ראו את זיפי זקנו, דבר שיש אומרים תרם לכישלונו, במיוחד לנוכח יופי הכובש של קנדי שגם היה מאופר למשעי.


בתרבויות מסוימות מאפרים את גופת המת ששוכב בארון פתוח, גם כדי לכסות פגמים קלים שהיו על פניו וגם כדי שיראה טוב... האיפור מתבצע לאחר החניטה, בידי עובדי בית הלוויות.


האיפור נפוץ בחברה האנושית משחר ההיסטוריה. ידוע על איפור ברומא העתיקה, ביוון, ובמצרים העתיקה, וגם בסין וביפן שם הוא נפוץ מאוד גם היום. גם בתנ"ך מוזכר האיפור בפסוק: "כִּי-תִקְרְעִי בַפּוּךְ עֵינַיִךְ-לַשָּׁווְא, תִּתְיַיפִּי " (ירמיהו, ד', ל').

אבל קורס איפור אישי הוא לא שיעור בהיסטוריה, זה היה סתם קצת על קצה המזלג למי שזה מעניין אותו. ביננו, מה שמעניין זה התכלס : לדעת איזה לק מתאים לשפתון, כמה העיניים צריכות להיות כהות, ואיזה אודם יראה עלייך הכי טוב.