האם בוטוקס מסוכן?

האם בוטוקס מסוכן?

ככל שטיפולי בוטוקס הופכים פופולריים יותר ויותר כך מתעצמות השמועות והמיתוסים לגביו. במאמר הבא נפריך מיתוסים אלה. המיתוס הראשון: " הזרקת בוטוקס מסוכנת לגוף, בוטוקס זה רעל ". הבוטוקס הוא אכן רעלן ובשמו המלא : בבוטולניום טוקסין. אך מכאן להסיק שהזרקת בוטוקס מסוכנת הדרך עוד ארוכה.

 

בוטוקס הוא אמנם רעלן, אך שימוש קוסמטי במינון נכון ובאופן הכנה מדלל של החומר, הבוטוקס לבטוח לחלוטין. בפועל במשך כ- 30 שנות ניסיון, במהלך ביצוע מיליוני טיפולים בכל העולם, נמצא כי תופעות לוואי של הזרקות בוטוקס הן קלות, לא שכיחות, קצרות טווח והפיכות.


המיתוס: בוטוקס היא רק זריקה ולכן כל רופא יכול להזריק אותו. לא נכון : הזרקת בוטוקס היא פעולה פשוטה אמנם ההליך אינו מסוכן, אך יש צורך בידע רב באנטומיה של שרירי הפנים, והדיוק בהזרקה הוא קריטי.


לדוגמא, הזרקה של יחידה אחת נוספת של בוטוקס, או הזרקה במרחק של מילימטר אחד או שניים מהמקום הרצוי, עלולים להביא לתוצאה לא טובה, לפני ואף לתופעות לוואי. הכשרת הרופא, מיומנותו וניסיונו קריטיים להצלחת הטיפול. 'אסתטיכאן' דואג לעבוד עם מיטב הרופאים המוסמכים לדבר ויפנה אותך רק לרופא שיודע לבצע את ההליך בצורה נקייה ומושלמת.

 

המיתוס: עדיף לדחות את תחילת הטיפול בבוטוקס לגיל מאוחר יותר. לא נכון: מחקרים מוכיחים שככל שמתחילים בטיפול הזרקת בוטוקס בגיל צעיר יותר, כך העור נשמר יפה יותר לאורך שנים. בגיל צעיר ניתן למנוע היווצרות קמטים עמוקים שיהיה קשה להסירם בעתיד.


הזרקת בוטוקס משפרת את מראה העור בכל גיל, אך ככל שהטיפול ניתן בגיל מבוגר יותר כשהקמטים כבר קבועים ועמוקים יותר, טיפול הבוטוקס לבדו לא מספיק כדי להעלימם ויש צורך להוסיף חומר מילוי בכמות גדולה יותר.

 

המיתוס: בוטוקס גורם להתמכרות וצריך כל הזמן להמשיך להזריק אותו. לא נכון: בוטוקס אינו ממכר בשום אופן ואין כל צורך של הגוף להמשיך ולהזריק אותו. מה שכן יכול למכר, הוא הרצון להמשיך בטיפולי הזרקת הבוטוקס בזכות התוצאות היפות שהוא נותן, ורצון לשמור על כך לאורך זמן. אין ספק שכשמתרגלים למראה צעיר יותר- קשה לוותר עליו בקלות.