האם ניתוח אף כואב?

האם ניתוח אף כואב?

השלב המציק ביותר בניתוחים פלסטיים ובניתוח אף בפרט היא ההחלמה אחרי ניתוח אף. 'אסתטיכאן' ערך מחקר בנושא החלמה לאחר ניתוח ושמח לענות על מספר שאלות בנושא. למשל: מהו משך זמן ההחלמה מניתוח אף ואיזה מגבלות חלות על המטופל לאחר הניתוח ? תשובה: זמן ההחלמה הוא כשבוע עד הורדת הסד, ואחר-כך חוזרים בהדרגה לתפקוד פיזי מלא.


אפשר ללכת לעבודה וללימודים 10 ימים לאחר הניתוח. בחודש הראשון יש להימנע מחשיפה מוגברת לחום ולשמש, וכמו כן להימנע ממאמץ פיזיו וכמובן מפגיעה באף. פעילות ספורטיבית רגילה אפשר לבצע החל מחודש לאחר הניתוח. משקפיים ניתן להרכיב כשבועיים-שלושה לאחר הניתוח.

 

האם ניתוח אף עלול לגרום לבעיות נשימה ? התשובה היא לא. שבועיים עד חודש לאחר הניתוח אכן יש קושי לנשום דרך האף, אך הקושי חולף בהדרגתיות. רק במקרים נדירים מאוד נוצרת בעיית נשימה עקב הצטלקות פנימית בעקבות הניתוח.


מה הכי קשה בכל התהליך ? היממה הראשונה לאחר הניתוח, השעות שלאחר הניתוח, הם הקשים ביותר. האף סתום עדיין מקרישי דם, הראש רגיש, ויש עדיין טשטוש מההרדמה. לאחר מכן, מתאוששים מהר והנפיחות בעיניים יורדת בהדרגה עד לסוף השבוע.


האם ניתוח אף משפיע על חוש הריח או הטעם? לא !! אין שום קשר. האם אפשר לנשום מהאף אחרי הניתוח ? בכמה ימים הראשונים רצוי שלא לנשום דרך האף. לאחר מספר ימים אפשר לנשום רגיל. האם ניתוח אף כואב ? אין כלל תחושת כאב. מדובר בתחושת אי-נוחות מאחר והאף סתום עם קרישים בדומה להצטננות. הנשימה במהלך השבוע הראשון עדיפה דרך הפה.


מה מרגישים בזמן הניתוח ? ניתוח אף נעשה בהרדמה מקומית בלבד עם טשטוש. במהלך הניתוח המנותח רגוע ולא מרגיש דבר. עם זאת, המנתח יכול לפנות אליו ולדבר אתו. ברוב המקרים, עקב השפעת התרופות, המנותח לא זוכר דבר מהניתוח.

איך נושמים בזמן הניתוח ? דרך הפה. האם אפשר להקטין נחיריים ?כן. הכול בהתאם לפרופורציה של האף והפנים. האם ההרדמה מסוכנת ? ומי מרדים את המנותח ? ניתוח אף נעשה בהרדמה מקומית עם טשטוש. בכל ניתוח, לצד המנתח פלסטי, נמצא רופא מרדים בחדר ניתוח שתפקידו להשגיח שהמטופל יהיה רדום תמיד וללא כל תחושת כאב.