האם ניתוח אף משפיע על הקול?

האם ניתוח אף משפיע על הקול?

שאלות רבות מטרידות את מי שמעוניין לעבור ניתוח אף או כל ניתוח אסתטי אחר. פורטל 'אסתטיכאן' קיבץ מספר שאלות חשובות שעלו בקרב הגולשים ונותן מענה לשאלות אלו.


כמה זמן נמשך ניתוח אף ומה זמן המנוחה אחריו ? ניתוח האף עורך בין כחצי שעה לשעה. לאחר הניתוח שוהה המנותח בחדר התאוששות להשגחה למשך כמה שעות. לאחר מכן המנותח נח כמה ימים ספורים בביתו. החזרה לשגרה, לרבות פעילות גופנית, נעשית לאחר מספר שבועות.


האם נשארות צלקות מהניתוח ? אין צלקות חיצוניות, כולן פנימיות, שכן, הניתוח מבוצע דרך הנחיריים. רק במידה ועושים הקטנת נחיריים או ניתוח אף פתוח נותרות צלקות חיצוניות על העור. מהם הסיכונים בניתוח אף ? כמו בכל ניתוח אחר, כך גם בניתוח אף: תמיד ישנה אי-ודאות מסוימת וסיכונים כללים כמו: זיהום, דימום או תגובה לא צפויה להרדמה. עם זאת, רופא מומחה יודע מהם הסיכונים והוא ערוך לטפל בהם. היערכות מוקדמת והיענות המנותח להוראות הרופא, מקטינים את הסכנה.


האם ניתוח אף משפיע על הקול ? האופן כללי, אין השפעה ישירה לניתוח קוסמטי באף על הקול. לעיתים נדירות בלבד ישנו שינוי פנימי במבנה עצמות האף וחלל האף שיכול לגרום לשינוי מסוים בגוון הקול , תופעה הנקראת: אנפוף, דיבור שנשמע כאילו הדובר מצונן.


היום, בנוסף לניתוחים הפלסטיים הרגילים כמו : ניתוח אף, ניתוח להרמת חזה וכדומה, יש רבים המעוניינים לשנות גם את קולם. גברים בעלי קול גבוה מדי שלא מזהים את מינם בשיחת טלפון לדוגמא, או מקרה הפוך של בחורה עם קול נמוך מדי וכדומה.

במקרים כאלה ניתן לבצע ניתוח לשינוי הקול, אך ניתוח הזה נעשה על מיתרי הקול וללא קשר ישיר לאף. שיטות שונות של הזרקת בוטוקס על מיתרי הקול ללא צורך בניתוח והליכים שונים לשינוי הקול אפשריים גם כן.


ולסיכום, לא אמורה להיות לניתוח אף השפעה על הקול, רק בסיבוכים מיוחדים יכול להיווצר מצב כזה אך הוא ניתן לתיקון וההשפעה על הקול היא זמנית ומינורית על פי רוב. לפרטים נוספים , צור\י קשר עם צוות 'אסתטיכאן' עכשיו.