האם ניתוח לייזר בעיניים כואב?

האם ניתוח לייזר בעיניים כואב?

באופן כללי, ניתן לומר בוודאות שניתוח בעיניים לא אמור להיות כואב. מדובר על הניתוח עצמו, שכן הניתוח חייב להיערך בהרדמה כלשהיא(לרוב מקומית), ולכן הסיכוי לחוש כאב במהלך ניתוח לייזר בעיניים קטן יחסית.


בשיטת LASEK הניתוח נחשב בטוח יותר אך ההחלמה איטית יחסית. מומלץ בחום לקנות, במרשם, טיפות מאלחשות לכמה ימים שאחרי הניתוח. גם כאן, לא אצל כולם ישנו כאב לאחר הטיפול. " שנה אחרי ואין מה להגיד. חבל שלא עשיתי מוקדם יותר. בניתוח לא מרגישים כלום וזה שווה הכול ! " , לצד תגובות רבות ממנותחי עיניים אשר מדווחים על ניתוח חלק ללא כאב וגם תקופת התאוששות קלה, תמיד קיימים מטופלים שהניתוח עבר עם תקלה כלשהיא.


לכן, אין להסיק ממקרים בודדים בהם ישנו כאב זמני לאחר הניתוח. לגביי הניתוח עצמו ? לא דווחו בעולם מקרים על כאב בזמן ניתוח. הדבר יכול לקרות רק במידה וההרדמה לא עבדה היטב או שחומר ההרדמה שהוכנס לגוף לא היה חזק מספיק. לרוב הרופא המרדים מנוסה דיו בין הוא עובד בקופת חולים או במרפאה פרטית, והתקלות בהרדמה שואפות לאפס.

 

אם זאת, ניתוח עיניים בלייזר יכול ורצוי שיעשה אצל אנשים בעלי משקפיים או ראייה לא תקינה רק מגיל מסוים. על פי רוב מדובר על גיל עשרים כגיל ממנו עדיף לעשות ניתוח זה ולא לפניי. הסיבה לכך, היא רצון של הרופא המטפל, לתת לעין הזדמנות להתייצב לפני שמחליטים לנתח.


מגיל 25 פחות או יותר , כאשר הראייה מקובעת, בין אם לטובה או על מספר כלשהוא, ניתו לקבל החלטה האם לשנות את המצב באופן קיצוני על מידי ניתוח, או להמשיך להשתמש במשקפיים או עדשות מגע.


המלצה חשובה שלנו בפורטל 'אסתטיכאן ' לגביי ניתוח עיניים בלייזר: יש לבחון היטב את שיטת הטיפול, הרופא המנתח (ותק, ניסיון), ואופי הניתוח העומד להיעשות ביחס לבעיית הראייה הספציפית של כל מטופל. לא לכל אחד מתאים ניתוח לייזר, יש לבדוק זאת בשבע עיניים לפני שמחליטים על ניתוח. לא להיבהל ממקרים בודדים וקיצוניים של תקלות בניתוח ולהחליט האם הסיכון, המזערי אמנם, כדאי עבורך.