האם ניתוח פלסטי / אף מוריד פרופיל?

האם ניתוח פלסטי / אף מוריד פרופיל?

ניתוחים פלסטיים מקובלים מאוד היום בעולם המערבי בכלל, בישראל בפרט, ובקרב בני נוער וצעירים אפילו עוד יותר. אחד החששות המתלווים לעצם ביצוע הניתוח, מלבד החששות הרגילים, קרי : כאבים, זמן התאוששות וכדומה הוא השאלה : האם ניתוח פלסטי מוריד פרופיל ?


הניתוחים הפופולריים בקרב בני נוער בגילאים של לפני צבא אפילו בגילאים : 16, 17, זה הגיל החוקי בו מותר כבר לערוך ניתוח הם : ניתוח אף, ניתוחי הסרת משקפיים ואפילו ניתוח לקיצור קיבה והוספת שתלי סיליקון לחזה אצל בחורות צעירות.


רבים מבני הנוער העומדים לערוך את הניתוח פוחדים לקיים אותו לפני הגיוס שמא הדבר יפגע בפרופיל הצבאי שיקבע להם בעת הגיוס. אבל האם חששם מוצדק ? אנו כאן כדי לענות על השאלה מבחינה מקצועית וחוקית ולצורך זה ביררנו עם גורמים מוסמכים בצבא שאמרו לנו את הדברים הבאים :


ראשית, כל מקרה לגופו. שנית, אין הוראה גורפת בדבר הורדת פרופיל צבאי למי שעבר ניתוח פלסטי מכל סוג( פרט לניתוחים לשינוי המין שם זה סבוך יותר ולא ניכנס לזה במאמר זה). נער או נערה בגילאי התיכון אשר כל רצונם הראות טוב ולהרגיש טוב עם עצמם יכולים לעשות ניתוח אף או כל ניתוח פלסטי אחר וסביר שהדבר לא יפגע בפרופיל הצבאי שלהם, אך יש לשים לב לדברים הבאים:


אך יש לזכור שזמן ההתאוששות (בניתוח אף לדוגמא), הוא כמה חודשים טובים במהלכם אסור להיחשף לשמש. כמו כן תצורת האף לא יציבה עדיין. ולכן, מאוד רצוי להגיע ליום ההתייצבות בבקו"ם לפני הניתוח ( ואז לערוך אותו ולהתאושש עד הגיוס עצמו), או אחרי הניתוח אך כמה חודשים טובים אחריו כך שלא יהיה סיכוי שהדבר ישפיע על הפרופיל


ולסיכום : כן , יש לשים לב לא להגיע חבוש באף או במקום ניתוח בולט ביום הגיוס. כן, עדיף לערוך את הניתוח במרווח זמן של כמה חודשים מיום ההתייצבות בו נקבע הפרופיל וגם מיום הגיוס עצמו. אבל במידה וכבר עברתם את הניתוח והתאוששתם , אז לא ירד לכם פרופיל.