האם ניתן / אפשר להוריד / להעלים נקודות חן?

האם ניתן / אפשר להוריד / להעלים נקודות חן?

נקודות חן ניתן להעלים בקלות אבל מי שרוצה לעשות זאת צריך לחשוב פעמיים לפני שיעשה הסרה לצמיתות. אולי זה מצחיק לומר, אבל השיטה הפשוטה ביותר להעלים נקודת חן היא פשוט בעזרת מייק-אפ, איפור. כמובן שזו ההעלמה זמנית אבל היתרון בשיטה זו היא האפשרות להסתיר את הנקודה באירועים מסוימים ולחשוף אותה באחרים. הנה היום, נקודות חן, ואפילו בפנים הן דבר לוהט ואופנתי !


אבל אם ברצונך להסיר נקודת חן מאחר שאת בטוחה שהיא אינה הולמת את מראך, השיטות להסרה לצמיתות רבות ומגוונות. השיטה היעילה והנפוצה מכולם היא לייזר. בהליך פשוט ולא כואב, מסיר המנתח בקרן לייזר מוחלשת את תאי העור הבולטים והמקום נשאר כמעט ללא זכר לנקודת החן.


ניתוח לייזר מתאים יותר להסרת נקודות חן שטוחות אך במקרים של נקודות בולטות יותר ניתן לעשות פשוט ניתוח פלסטי, כירורגי(בעזרת ניתוח) והוא יעיל במידה רבה.


פרט לשיטת הלייזר להורדת נקודת חן ושומות לא רצויות, ועל ידי ניתוח, קיימות שיטות נוספות, ללא התערבות כירורגית. אחת מהן: הסרת נקודות חן בעזרת מחט חשמלית: הסרת נקודות חן באמצעות מחט חשמלית מזכירה מאוד את טכניקת הלייזר. שיטה זו מתאימה לנקודות שטוחות בלבד גם כן. הטיפול מתחיל בהרדמה נקודתית של נקודת החן ולאחריה, המחט החשמלית גורמת לכוויה חשמלית אשר הורסת את תאי הנקודה. אין צורך בתפרים אבל נשארת צלקת מזערית.


הסרת נקודות חן בשיטת גלי רדיו היא שיטה נוספת : הסרת נקודת חן באמצעות מכשיר המפיץ גלי רדיו ישר על הנקודה. גלי האולטרה מעוררים את המים הנמצאים בנקודת החן ומעלימים את הנגע. הסרת נקודת חן בגלי רדיו נחשבת שיטה קלה, בטוחה ואמינה.

 

הסרת נקודות חן באמצעות הקפאה בחנקן נוזלי: הסרת נקודות חן יכולה להתבצע באמצעות חנקן נוזלי. החנקן הנוזלי גורם לכווית קור שהורגת את התא הנגוע. שיטה זו מקובלת בקופות החולים אולם הצלחתה תלוי במידה רבה במיומנות הרופא המטפל יותר מאשר בכל שיטה אחרת. השימוש בחנקן נוזלי כואב יחסית ותוצאותיו עלולות להיות מלוות בצלקת כמו גם בכוויות בעור.