מהי פטרת ציפורניים ואיך מטפלים בה

מהי פטרת ציפורניים ואיך מטפלים בה

כאשר אנחנו מדברים על פטרת ציפורניים, אנו מדברים למעשה על זיהום פטרייתי בציפורני הידיים או ציפורני הרגליים. פטרת ציפורניים מופעיה לעיתים שכיחות יותר בקרב מבוגרים או בקרב אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה – סביבה שבה נוח מאוד לפטרת הציפורניים להתפתח. פטרת הציפורניים עלולה לעוות לחלוטין את צורת הציפורן הנגועה, לשנות לחלוטין את צבעה ובמקרים מסוימים אף לגרום להופעה של ריח רע או של כאבים וגירודים מציקים. ניתן להידבק בפטרת ציפורניים מאנשים אחרים, ממגע עם קרקע מזוהמת או ממגע עם בעלי חיים. סוגים מסוימים של פטרת ציפורניים, מתפתחים בעקבות לחצים על הציפורן, מכות או חשיפה לתנאי לחות. רבים הנוטים להזניח את פטרת הציפורניים באצבע אחת, מופתעים לגלות כי התופעה התפשטה גם אל הציפורניים האחרות. על כן מומלץ לגשת מהר ככל האפשר לאבחון ולטיפול מקצועי בפטרת הציפורניים, במכון מקצועי ומוכר.

מה הגורם לפטרת הציפורניים?
פטרת העור מורכב ממספר סוגי פטריות: פטרת עור חיידקית, העלול להתפתח בכף הרגל
ולהתפשט אל הציפורניים, שמרים וסוגי עובש שונים. הפטרת החיידקית עלולה לנוע גם בכיוון ההפוך, להתחיל בציפורני הרגל ולהדביק, בשלבים מאוחרים יותר את יתר העור בכף הרגל.

כיצד מטפלים בפטרת הציפורניים?
קיימים ארבע סוגים עיקריים של טיפול בפטרת הציפורניים: טיפול המבוסס על שימוש חיצוני בקרמים ייעודיים, לקים וטיפות, טיפול מערכתי המבוסס על נטילת כדורים ותרופות, עקירה או המסה של הציפורניים הנגועות וטיפול בלייזר, המשמיד את החיידקים הגורמים לפטרת ושיתרונו העיקרי היא כי ניתן להגיע באמצעותו למקומות בעלי גישה מוגבלת. הבחירה בסוג הטיפול לפטרת הציפורניים, נעשית על ידי סוג החיידקים וסוג הפטרת, לכן, לפני שאתם מקבלים החלטה בנושא, אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של רשת מרפאות קליניקה כרמל.